pojuciu rinkodara kvapas 1

Seminaras „Pojūčių rinkodara“

2019 m. geghužės 10 d. viešbutyje „Urbihob“ vyko Vilniaus konferencijų centro organizuojamas seminaras „Pojūčių rinkodara“. Seminare buvo specialistų apžvelgti ir analizuoti pojūčių rinkodaros sudedamieji aspektai – vizualas (grafika, spalvos), muzika ir kvapas.
Kvapų rinkodarą ir jos panaudojimo galimybes pristatė UAB „Promo aroma“ vadovė Ernesta Doroškevičienė. Ji paaiškino kvapo psichologinę galią klientui, jo veikimą, pagrindinius kvapų panaudojimą versle pakeitusius įvykius. Taip pat E.Doroškevičienė pasidalino ilgamete patirtimi kvapo taikyme Lietuvos įmonių versle. Buvo pateikti sėkmingi  kvapo išnaudojimo pavyzdžiai ir nepilnai išnaudotos galimybės.

Paskaitos metu E. Doroškevičienė išdalino kvapų mėginėlius, kurie seminaro dalyviams kėlė vienas ar kitas asociacijas ir priminė žinomus prekės ženklus.  Buvo paaiškintos ir pagrindinės kvapų pomėgių tendencijos Lietuvoje ir pasaulyje.

„Kvapas – tai vienintelis komunikacijos įrankis, kuris žmogaus smegenyse nesusiduria su jokiais filtrais. Kvapas ir įsimena keturis kartus geriau negu kitais pojūčiais į žmogaus smegenis atekliavusi informacija. Vienintelis klausimas lieka tik kodėl tiek daug investuojame į reklamos kampanijas, vizualus, renginius, o kvapui skiriame ganėtinai per mažą dalį? “ Atsakymą į šį klausimą UAB „PROMO AROMA“ vadovė hipotetiškai grindė tuo, kad kvapo efektyvus veikimas grindžiamas pasąmoniniu lygmeniu, o jį visuomet sunkiausia išmatuoti. Kita priežastis – vadovai tikisi didelio šuolio pardavimų kreivėje vos tik įmonė pradeda naudoti kvapą savo komunikacijoje. Bet, jos teigimu, “ nereikėtų pamiršti, kad kvapas – ne burtų lazdelė, o sudedamoji jūsų komunikacijos dalis, kaip ir muzika, interjeras, apšvietimas, padedanti iškomunikuoti klientui jūsų prekės ženklo nuotaiką, vertybes, išskirtinumą. Vakarų Europoje kvapas yra „must have“ daugelyje privačių ir valstybinių įmonių.“

„Tyrimai senai įrodė, kad bet koks tiesiog malonus aplinkos kvapas bet kurio žmogaus nuotaiką gali pakelti net iki 40 procentų. Tad įsivaizduokite, kokią įtaką jūsų verslui gali padaryti tinkamai parinktas kvapas. Ir reikėtų orientuotis ne į pardavimų šoktelėjimą, ką dažnai lemia įvairios trupalaikės akcijos, o į ilgalaikį pridėtinės jūsų prekės ženklo vertės kėlimą kliento akimis, į ilgalaikį lojalumą jūsų verslui, prisirišimą – toks yra rimtų verslų ilgalaikis siekis.“

E. Doroškevičienė pristatė kelias kvapo panaudojimo sritis: ilgalaikį verslo patalpų (ofisų, parduotuvių, kliento aptarnavimo skyrių, viešbučių ir kt.) kvėpinimą, renginių kvėpinimą,  kvapo įvedimą reklamos kampanijose, vykstančiose prekybos ir kitose vietose bei verslo dovanas, atributus – tai, ką daliname savo klientams.

Seminare dalyvavusiai rinkodaros specialistų auditorijai kvapų marketingo specialistė džiaugėsi šio seminaro tematika ir skatino dalyvius nepamiršti panaudoti kiek įmanoma daugiau pojūčių savo klientams. Jos teigimu, šiandieniniam klientui potyrių suteikimas ir individualizuota rinkodara yra esminis kriterijus augti ir kelti prisirišimą.