restaurant-food-salat-2

Ar maitinimo versle aktualus patalpų kvėpinimas?

Geras restoranas visada yra pilnas malonių maisto kvapų- šviežiai keptos duonos, ką tik iškepto steiko ar brandinto vyno, taigi kaip pašalinis aromatas gali dar labiau pagerinti jau ir taip gerą situaciją? Nors maistas pats iš savęs skleidžia kvapą, tačiau uoslės prasme, puiki mintis atskirti virtuvę nuo valgomojo.

Kvapas turi papildyti patį prekės ženklą ir tikti konkrečiai patalpai, tarkime steak-house, su tamsios medienos ir odiniais baldais, viskio ar tabako kvapas patalpoje gali sukurti tinkamą nuotaiką. O pavyzdžiui, restorane kurio pavadinimas „The Rose Room“, puikiai derėtų subtilus gėlių aromatas.

Visi mes mėgstame malonius kvapus, o tyrimai įrodė, kad kvapai tiesiogiai veikia žmogaus mąstyseną ir atmintį, ir susieja malonią patirtį su konkrečia vieta. Turbūt esate nors kartą užuodę kvapą iš vaikystės, kuris nukėlė į tolimiausius prisiminimus? Kvapo prisiminimai išlieka ilgam, būtent dėl tos priežasties tiek daug parduotuvių, viešbučių ar kitų verslų naudojasi patalpų kvėpinimu.

Tačiau tyrimai parodė ir atvirkštinius rezultatus – žmonės, kurie užuodė nemalonius kvapus patalpoje, ten sugrįžti niekad nebenorėjo. Kvapas ir švara yra glaudžiai susiję dalykai. Remiantis atlikto tyrimų tarnybos „Harris“ rezultatais, 86% apklaustųjų Amerikoje teigia, kad tualeto švara atspindi ir jų nuomonę apie virtuvės švarą.

Dažna restoranų strategija yra neutralizuoti tik konkrečius kvapus, pvz. tualeto, šiukšlių konteinerių, panaudoto aliejaus  ir pan. Tačiau blogo kvapo skleidimo šaltinis dažnai yra šalia valgymo erdvės, todėl prasto kvapo paplitimo sunku išvengti. Tokie kvapai bandomi užmušti pigiais aeroziliniais purškikliais, oro gaivikliais jungiamas ir rozetę ir pan. Tačiau ši senoji technologija nėra tobula. Staigus ir stiprus aerozolio kvapas gali stipriai paveikti klientų patirtį, nukreipdamas juos nuo malonaus pasibuvimo, ypač tuos, kurie turi jautresnę uoslę.  Taip  atsitinka dėl to, kad tokio tipo produktuose yra alergenų ir (arba) kenksmingų lakiųjų organinių junginių.  Taip pat, efektyvumo požiūriu, darbuotojai dažnai pamiršta užsakyti ar papildyti tuščius, išnaudotus buteliukus arba piktybiškai jų nenaudoja.

Visai kitaip yra profesionaliame patalpų kvėpinime, kuris leidžia primažinti arba padidinti intensyvumą vos keliais paspaudimais. Taip pat profesionali įranga padeda neutralizuoti nemalonius kvapus, o ne tiesiog padengti juos kitu intensyviu aromatu. Malonus aromatas yra skleidžiamas restorano darbo metu, jis pasitinka pirmuosius lankytojus ir išlydi paskutiniuosius. Kvapas gali būti skleidžiamas intensyviau, restorano piko valandomis.

Kompanija „Prolitec“ yra išleidusi naujos kartos įrenginį „Genie“, kuris tobulai padengia būtent tualeto patalpą ir pakeičia iki 10 įprastų purškiklių. Jo kvapo skleidimo intensyvumas yra tobulai pritaikomas prie konkrečios patalpos, kad ne tik nemalonūs kvapai būtų neutralizuoti, bet ir kvapas būtų malonus, tačiau ne per daug intensyvus. Taip yra dėl specialios neutralizavimo technologijos, kuri veikia, kaip prabangios ausinės, kurios užgožia net nepageidaujamą lėktuvo garsą.

Mikro-gariuko technologiją paskleidžia tokius mažus kvapo lašelius, kurie yra mažesni už žmogaus plauką, kas leidžia tobulai pasklisti kvapui, skirtingai, nei įprasti aeroziliniai purškikliai.

Ar kvapai kada nors bus tokie pat svarbūs maitinimo versle, kaip yra svarbūs viešbučiuose ar sporto klubuose?  Kai kurių restoranų strategija – leisti kavai, kruasanams, mėsai ar kitam maistui skleisti kvapus už juos. Tačiau profesionalaus patalpų kvėpinimo naudojimas gali būti ryžtingas žingsnis, užtikrinantis visuomenės pripažinimą ir konkurencingumo didinimą.

 

Šaltinis: www.prolitec.com