Profumi-Astratti-Proprietexclusive

Bjaurūs kvapai

Žmogaus uoslė yra tokia jautri, kad gali užuosti daugiau nei 10 tūkstančių skirtingų kvapų. Visus kvapus galima sugrupuoti maždaug į 10 kategorijų, iš kurių tik  2 yra nemalonios. Dažniausiai kvepalai yra kuriami žmogaus asmenybei paryškinti, suteikti gyvumo ir išskirtinumo, beabejo, jie patenka į vieną iš 8 „maloniųjų“ kategorijų.

Iššūkius mėgstanti japonų dizainėrė Rei Kawakubo nepabijojo būti kitokia ir sukurti anti-madą – bjaurius kvepalus. Jie yra sukurti iš visko, į ką žmogus nekreipia dėmesio. Klasikinės kvepalų strukūros nepaisantys „Odeur 53“ sudaryti iš 53 neorganinių kvapų, kurie iki tol nebuvo naudojami klasikiniuose kvepaluose – ugnis, karštos lemputės, nagų lakas, celiuliozė. Kawakubo teigia, kad šie kvepalai skirti ne seksualiniam patrauklumui padidinti, o tiesiog sau, tai  anti-kvepalai. „Odeur 71“ kvepalų mišinyje yra randama ir dažniau parfumerijoje naudojamų kvapų – baltojo pipiro, bambuko, lauro lapo.

Kawakubo filosofija teigia, kad verta kurti tik tai, kas niekada neegzistavo, ją gali įkvėpti nuotrauka, tačiau ji nemėgsta žiūrėti atgal -kūryba tolygi naujumui. Todėl be „bjaurių kvepalų“, 2000 m. ji taip pat pristatė kvapų seriją skirtą atskiroms temoms – lapas, raudonai spalvai, smilkalams, šerbetui. Po kelių metų pasirodė sintetinių kvepalų serija, išreiškiančiais didelių miestų aromatus. „Garage“ kvepalai praturtinti mašininės alyvos, vetiverijos, odos kvapais, „Tar“ – cigarečių dūmais.

Dizainerė provokuoja ieškoti neįmanomų dalykų. Ji mano, kad žodžiai „neįmonoma“, „niekas nesupras“ kūrėjams turėtų būti kaip raudona skraistė buliui. Darykite tai, kas neįmanoma.

 

Šaltinis : „Žmogus, kuris žinojo viską“ Tomas Ramanauskas, Kristupas Sabolius