colo

Kaip kvepėjo Roma?

Tik keletas pasaulio miestų atspindi archeologinę kultūrą, kuri egzistavo Romoje. Todėl tyrinėtojai iš „Commonstudio“ suorganizavo „A-Roma“ projektą, kurio metu pabandė interpretuoti, kaip galėjo kvėpėti Senovės Roma. Jo metu distiliavimo būdu pabandė išgauti kvapą iš augalų, kurie auga ant senovinių pastatų, namų ir kitų istorinių statinių.

collosseo

Jie organizavo ekspedicijas, kurių metų buvo tyrinėjami žymiausi Romos architektūriniai objektai, tokie kaip Panteonas, Koliziejus ar Aureliano siena. Atlikę tyrimus pastebėjo, kad ekosistemos, gyvuojančios ant pastatų, tokios kaip grybai, krūmai, medžiai, piktžolės, samanos ir pan. pasakoja savo istorija, atspindinčią ne tik to pastato pastatymo laikotarpį, bet ir tuo metu gyvenančių žmonių istoriją.
Surinkę įvairias žoles ir žemes, esančias ant senovinių pastatų, „Commonstudio“ sukūrė interaktyvią instaliaciją, kuri leido distiliavimo būtų išgauti specifinius kvapus. Garavimo būdu iš surinktų nuo archeologinių pastatų žolelių buvo išgaunami eteriniai aliejai.

Ši instaliacija 2015 metų sausį buvo išstatyta „American academy“ Romoje ir kvietė turistus užuosti ir palyginti savo įsivaizdavimą apie Romos istoriją ir senovės architektūrą, o galbūt ir pakeisti nuomonę apie jas.

Šaltinis: http://www.thecommonstudio.com/a-roma

 

 

 

 

 

 

 

static