nauji-autobusai-4f91340dbc4ff-44278

Kauno autobusų kvapas

Ar gali viešasis transportas maloniai kvepėti? Kauno autobusų vadovybė mano, kad gali, todėl ėmėsi veiksmų šiam tikslui pasiekti.

Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Kęstučio Derliūno: „Dar gruodžio mėnesį garsiai prasitarėme apie svajonę, kad vieną dieną į miesto gatves išriedantys mūsų autobusai ir troleibusai kvepėtų švara ir kitais maloniais kvapais, pavyzdžiui, pakalnutėmis“. Laikydamiesi duoto žodžio, vasario viduryje į gatves išleido vaisių ir gėlių aromatais iškvėpintus autobusus ir troleibusus, kurie iki šios dienos rieda Kauno keliais.

 

Šios rinkodaros priemonės buvo imtąsi atlikus keleivių apklausą, kurioje buvo siekiama išsiaiškinti, su kokiais kvapais asocijuojasi Kauno viešojo transporto kvapas. Po apklausos, buvo išsiaiškinta, kad viešąjame transporte dažniausiai juntami benamių, prakaito, išmetamųjų dujų kvapai, kurie sukelia nemalonius pojūčius ir prisiminimus keleiviams. Uoslė vienas svarbiausių žmogaus pojūčių, veikiantis atmintį ir emocinę būseną, todėl norint, kad keleiviams kelias į mokyklą ar darbą būtų malonus ir įsimintinas, buvo pasirinkta skleisti „Kauno autobusų kvapą“.

Kartu su „Promo aroma“ kvapų specialistais Kauno autobusų administracijos darbuotojai, rinkosi kvapą iš keliasdešimties skirtingų aromatų ir vykdė bandymus, kad paskleistas kvapas patiktų didžiąjai daliai žmonių – nebūtų per intensyvus, ir, bent dalinai, užgožtų nemalonius kvapus, vyraujančius transporto priemonėse.

Kauno autobusų ir troleibusų kvapas– tai gėlių aromatas su subtiliomis vaisių natomis, pažadinantis jaunatviškumo ir nerūpestingumo pojūčius.

 

Transporto priemonių salono aromatizavomui naudojami specialios koncentracijos oro kvepalai, pritaikyti patalpoms. Jie nedirgina žmogaus uoslės, nekelia alergijos, jeigu jais yra naudojamasi atsakingai ir nervišijama leistina kvėpinimo norma.

Tačiau kvapų rinkodara nėra vienintėlė priemonė, kuria bandoma užgožti nemalonius aromatus ir netvarką transporto priemonėse. Siekiant maksimaliai pagerinti švarą autobusuose ir troleibusuose buvo sukurta profesionali valymo paslaugų grupė, įsigyti nauji siurbliai, skirti įgilintam valymui. Taip pat buvo įdarbinti nauji švaros darbuotojai, kurie buvo apmokyti pagal kartu su Kauno teritorine darbo birža parengtą programą.

 

Malonių ir kvapnių kelionių Kauno viešuoju transportu!

 

Šaltiniai:

http://tv.lrytas.lt/?id=14238402981423644167

http://www.kaunoautobusai.lt/index.php?s_id=2118&lang=lt