Kvapų marketingo praktinė pusė

Gal oro gaiviklis?

Kodėl nepasinaudojus paprastu oro gaivikliu, kurių yra daugybė prekybos vietose? Yra keletas priežasčių. Visų pirma, daugumai žmonių toks kvapas asocijuosis su sanitarinėmis patalpomis, kuriuose dažniausia yra naudojami tokie dalykai. Klientams gali pasirodyti, kad oro gaivikliu yra bandoma užmaskuoti kitą nemalonų kvapą. Visų antra, tokie oro gaivikliai skleidžia labai stiprų kvapą. Yra įrodyta, kad kuo kvapas yra intensyvesnis, tuo mažesnė yra jo nauda, nes gali sukelti diskomforto jausmą. Kvapas, kad efektyviai ir maloniai įtakotų mūsų pasąmonę, turi būti natūralus aplinkai, kurioje yra skleidžiamas.

Praktikoje

Kvapų Marketingo teikiamos paslaugos nėra brangios ir tikrai neapsunkins net labai mažos parduotuvės biudžeto. Paprasčiausio įrenginio kaina yra apie 200 Lt ir kiekvieną mėnesį keičiamas kvapas apie 60 Lt. Brangiausių įrenginių kainos siekia 3 000 Lt, kvapo kaina – 300 Lt. Kvapų gama yra didžiulė ir pasirinkti tikrai yra iš ko. Klientui pageidavus galima sukurti unikalų aromatą. Kvapas turi būti skleidžiamas neintensyviai, kad galėtų paveikti tik mūsų pasąmonę. Tačiau turi būti ir pakankamai stiprus, jei reikia panaikinti nemalonius kvapus.

Kontraversijos

Atsižvelgiant į įvairias statistikas, apie 40-50% Šiaurės Amerikos prekybos vietų naudojasi kvapų marketingo paslaugomis. Tačiau labai daug iš jų to nepripažįsta. Visų pirma yra grėsmė, kad kvapo šaltinio atidengimas, gali sugadinti efektą. Taip pat įmonės bijo, kad jau negalės taip efektyviai veikti žmonių emocijų, kai visi žinos, kur yra naudojamas kvapų marketingas. Iš tikrųjų, tai sudaro situaciją, kurioje mūsų pojūčiai tampa sėkmingo marketingo priemone, kurios dėka galima manipuliuoti klientais.

Kyla abejonių, kad kvapai gali sukelti alergijas, graužti akis, sukelti astmos priepuolius. Rimti kvapų gamintojai turi visus reikalingus sertifikatus. Ne tik vienam kvapui, bet visai jų serijai.

Ateities perspektyvos

Kyla klausimas, kas laukia ateityje? Ar jau visos galimybės išnaudotos? Sprendžiant iš to, kad kvapų marketingas yra vis plačiau panaudojimas, tikrai ne. Whiff! autorius C. Russell Brumfield pateikia aibę naujų kvapų panaudojimo galimybių: aromatai kino teatre (tai jau tampa realybė – 5D kino teatras išbandytas Indijoje), saugumo užtikrinimui (kvapas kaip signalas apie pavojų), prabangos prekių apsaugai nuo padirbinėjimo, individualus kiekvieno žmogaus kvapas gali padėti surasti nusikaltėlius daug geriau nei piršto atspaudai. Kurie iš jų bus panaudoti, o kurie užsimirš, parodys laikas. O tuo tarpu vis daugiau įmonių sieks išsiskirti iš konkurentų sukurti savo klientams malonią aplinką. Turint omenyje, kad kasdien vartotojas susiduria su dideliu kiekiu tos pačios rūšies prekių ar paslaugų, tai puiki galimybė atskleisti savo išskirtinumą ir tokiu būdu sustiprinti savo prekinį ženklą bei padidinti pardavimus.

Taigi, ar Jus pasiruošę kvepėti?