Kvapų daromos įtakos tyrimai

Mokslininkų atlikti tyrimai yra gana įvairūs. Vieni jų analizuoja, kokie kvapai padeda atsipalaiduoti ar pasijusti žvaliais, kiti nagrinėja, koks kvapas privers pirkėją ilgiau pasilikti parduotuvėje ir įsigyti dar daugiau prekių.

Buvo atlikti ir pakankamai egzotiški eksperimentai: nagrinėta, kokie aromatai seksualiai sujaudina, kurie priverčia galvoti, kad kambaryje esantys žmonės atrodo lieknesni ir jaunesni. Bet visi šie tyrimai turi komercinį pritaikomumą.

Pastaruoju metu klientai vis daugiau dėmesio atkreipia į aptarnavimą, interjerą. Tokioje situacijose kvapas tampa dar svarbesnis. Jeigu patalpose maloniai kvepės, klientai praleis jose daugiau laiko, dažniau sugrįš ir daugiau nusipirks.

Kanados verslininkai visą savaitgalį leido švelnų citrusinį aromatą vietiniame prekybos centre. Nagrinėjamu laikotarpiu pardavimai išaugo 55 %. Tyrimai rodo, kad klientai daug geriau vertina prekę, esančią kvepiančiose patalpose. Be to, jie pasiruošę už ją sumokėti daugiau. Tinkamai parinkus kvapą pirkėjams parduotuvėje praleis daugiau laiko ir įsigys neplanuotų pirkinių. Vieno eksperimento metu paaiškėjo, kad žmonės, esantys šviežiais kepiniais kvepiančiose patalpose, yra labiau linkę padaryti neplanuotus pirkinius (67 %), nei tie, kurie yra nekvepintose patalpose (17%).

Tyrimas atliktas dr. Anja Stöhr rodo, kad aromatizuota erdvė atrodo 131% labiau inovatyvi, 230% labiau originali, kliento suvokimu asortimentas yra 47% labiau patrauklus, o aptarnavimo kokybė 89% patrauklesnė.

Kvapas plačiai naudojamas  reklamuojant naujas prekes spaudos leidiniuose, netgi gaminami kvepiantys mobilūs telefonai. Galima daryti išvadą, kad gerai išanalizavus situaciją, įmanoma kontroliuoti nuotaikas, žadinti ar slopinti apetitą, gerinti darbo našumą atliekant rutinines užduotis, skatinti mokymąsi, atmintį.