Martinas Lindstromas apie kvapų poveikį

Sensorinio marketingo ekspertas Martinas Lindstromas jau ne kartą pabrėžė kvapo svarbą rengiant rinkodaros strategiją. Štai dar vienas straipsnis apie tai, kaip sėkmingai paveikti klientų pojūčius.

Rengiant rinkodaros strategijas dažniausiai apsiribojama tik klausos ir regos pojūčių įtaka. Tačiau tyrimai įrodė, kad kvapas irgi gali sukelti prisiminimus, be to, išvengia smegenų atliekama analizavimo. Pastaraisiais metais vis daugiau įmonių įtraukia kvapus į marketingo kompleksą. Prekybos centrai leidžia šviežios duonos aromatą, kad priviliotų daugiau klientų, bankai naudoja kavos kvapą, tam, kad klientai pasijustų kaip namie.

Daugelis įmonių savo interneto svetainėse stengiasi paveikti dar vieną mūsų pojūtį – klausą. Pavyzdžiui„Kellogg‘s“ testavo javainių traškesį, „Coca-Cola“ tinklapyje galima išgirsti į stiklinę pilamo gėrimo garsą, o „Starbucks“ puslapyje – verdamos kavos garsą.

Vienas iš kompleksinio jutiminio marketingo pavyzdžių yra kompanijos „Singapore Airlines“ strategija. Ši bendrovė siekia savo įmonės tikslų darydama poveikį visoms juslėms (muzika, aromatas, personalo elgsena).

Prekės ženklo kūrimo galimybė darant poveikį penkioms juslėms yra labai plati. Belieka tik palaukti, kol daugiau įmonių pradės tuo naudotis.