Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/kvapumarke/domains/promoaroma.lt/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/kvapumarke/domains/promoaroma.lt/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601
Promo Aroma | Santalas - skystasis auksas
Sandalwood_grpES68fiveeighthsdram_Main_A

Santalas – skystasis auksas

Vienu iš labiausiai paslaptingų ir viliojančių kvapų yra laikomas Santalo (dar vadinamo Sandalmedžio) aromatas. Seniau jis buvo itin populiarus Rytų kultūroje, tačiau šiuolaikinėje visuomenėje vis populiarėja Vakaruose.

Jo unikalus, šiltas ir saldus medienos kvapas pasižymi raminančiomis, padedančiomis susikoncentruoti  ir gerinančiomis nuotaiką savybėmis.

Pats Santalo medis auga Pietų Indijoje, kuris jis yra laikas šventuoju medžiu jau 5000 metų. Jo aromatas buvo vertinamas didžiosiose pasaulio religijose, tokiose kaip induizmas, budizmas ir islamas. Santalo kvapas buvo naudojamos meditacijų metų, budistų pamaldų metu ir kituose ritualuose.

Būtent pačiame medžio viduryje, jo širdyje, ir tūno šis paslaptingas aromatas. Tam, kad būtų galima išgauti kvapą, medis turi augti bent 10-15 metų, tačiau jeigu jis bus brandinamas 60-80 metų,  iš jo bus galima išgauti aukščiausios kokybės aliejų.

Santalo medžiai yra apdorojami lietinguoju metų laiku, kurio metu distiliavimo būdu iš medžio šerdies yra išgaunamas santalo aliejus. Distiliacija užtrunka apie 6 mėnesius, po kurių kvapas subręsta ir iš šviesiai geltonos spalvos tampa sodriai rusvai gelsvos spalvos aliejumi. Išgautas santalo kvapas yra šiltas, turi sunkių medietos, riešutų ir pieniškų natų.

Įdomus faktas, kad Santalo medis yra antras pagal brangumą medis žemėje. Taip yra dėl daugėlio veiksnių, tokių kaip lėtas augimas, turtingas kvapas, sudėtingas derliaus nuėmimas. Dėl šio priežasties Indijos valdžia uždraudė Santalo medžio eksportą į kitas šalis. Deja, bet labai dažnai pasitaiko nelegalių kvapo išgavimo atvejų ir eksporto, todėl šiuo metu jis net yra įtrauktas į Raudonąją knygą.

Santalo medžiai būną kelių rūšių, tačiau antroje vietoje pagal populiarumą yra Australietiškas Santalo medis (lot. santalum spicatum). Privačios medžių plantacijos yra įsikūrusios tropinėse regionuose, tokiuose kaip Havajai, tačiau didžiausios plantacijos randasi Vakarų Australijoje. Būtent čia ir yra vykdomi didžiausias kvapo išgavimas, kuris yra naudojamas komerciniais tikslais. Australietiški Santalo medžiai pagamina mažiau koncentruotą kvapnųjį aliejų, tačiau jų derlius gali būti nuimamas ankščiau, apie 12-20 metus. Čia auginami medžiai padeda patenkinti didelę dalį vartotojų poreikių, ypač kosmetikos ir kvepalų rinkose.

Šio kvapo entuziastai, praminė jį „Skystuoju auksu“, dėl savo turtingumo, paslaptingumo, o svarbiausia, vertingumo.